מזג האויר ואקלים

תאילנד היא בעיקרה טרופית, חם ולח שם כל השנה עם טמפרטורות הנעות בטווח 28-35 מעלות צלזיוס, יש מידה מסוימת של הקלה בתנאי מזג האויר בהרים ובצפון הרחוק של תאילנד. בתאילנד יש שלוש עונות:

  • קריר: מנובמבר עד סוף פברואר, אין גשם רב וטמפרטורות יחסית נמוכות, אם כי בקושי ניתן להבחין בהבדל במזג האויר בדרום, כדאי לארוז מעיל לטיול בהרים הצפוניים, שם הטמפרטורות יכולות ליפול מתחת ל5 מעלות צלזיוס. זוהי העונה הפופולרית בקרב תיירים, במיוחד בסביבות חג המולד, השנה האזרחית החדשה או השנה הסינית החדשה מספר שבועות מאוחר יותר. אך קיים הקושי הוא במציאת טיסות ומלונות זולים.

  • חם: ממרץ עד יוני. תאילנד סובלת מחום. הטמפרטורות הממוצעות מגיעות ל40 מעלות צלזיוס. נעים למדי כאשר יושבים על החוף הים עם כוס משקה ביד, אבל לא הזמן הטוב ביותר של השנה לבקר במקדשים או לטייל בבנגקוק.

  • גשום: מיולי עד אוקטובר, שיא הגשמים מתחיל בספטמבר, עונת המונסונים הטרופיים ברחבי המדינה. זה לא אומר שיש גשם ללא הפסקה, אך כאשר גשום הצפות אינן שכיחות.

ישנן סטיות מקומיות אלה דפוסים כלליים. בפרט, החוף הדרום מזרחי של תאילנד כולל קו סמוי שם עונת הגשמים הפוכה, עם שיא העונה במאי עד אוקטובר וגשום בנובמבר עד פברואר.

התגובות סגורות.